Avon’da İptal ve İade İşlemleri Çok Kolay

Avon’un başarılı yönlerinden biri de temsilcilerine sunduğu koşulsuz iade garantisi ve 40 günlük uzun bir süreç olmaktadır. Siz ya da müşterinizin beğenmediği ürünleri 40 günlük zaman dilimi içerisinde kolayca iade edebilirsiniz.

Peki, Avon iade ve değişim işlemleri nasıl yapılır? İade formu doldururken nelere dikkat etmek gerekir. Satış lideri Mustafa Gövercin tarafından hazırlanan Avon İade ve Değişim Nasıl Yapılır? başlıklı yazısında bulabilirsiniz.

Geri Gönderme

Avon İade Garantisi İle Güvendesiniz

Sitemizden Avon ürünleri satın aldığınızda gözünüz hiçbir zaman arkada kalmaz. Çünkü hatalı, eksik ya da beklentinizi karşılamayan, sizi memnun etmeyen ürünleri kolayca iade edebilir, paranızı geri alabilirsiniz. Katalogdan beğenerek aldığınız ürünler elinizi geldiğinde her zaman sizi memnun etmeyebilir. Bu durumdaki müşterilerimizi de memnun etmek için %100 koşulsuz iade uygulamamız bulunmaktadır. Dilediğiniz ürünü iade etmek için sadece bir sözünüz yeterlidir.

30 Gün Boyunca Geçerlidir

Hatalı ürün kodu, yanlış renk seçimi ya da beklediğiniz gibi olmayan ürünleri 30 gün içerisinde bize teslim ederek iade edebilirsiniz. Bu imkândan yararlanmak için 30 gün içerisinde bize teslim etmeniz gerekir. Normalde 40 gün olan iade süreci ürünlerin faturalanması ile başlıyor. Ürünler size ulaştığında 40 günlük sürecin 3-4 günü geçmiş oluyor. Bize teslim ettiğiniz ürünlerin firmaya ulaşması ve işleme alınması yine 3-4 gün sürdüğü için sizlerin en geç 30 gün içerisinde iade edeceği ürünleri bize teslim etmesi gerekir. Daha fazla için 0552 707 65 73 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

2 TL Ücret Alınmaktadır

Avon geçtiğimiz yıl iade uygulamasında küçük bir değişikliğe giderek temsilci ve satış liderlerinden gelen iadeler için 2 TL ücret almaya başladı. Geri gönderecek olan müşterilerimizin bu hususu dikkate almasını rica ediyoruz. İade edilen ürünler için alınan 2 TL’lik ücreti müşterimizden almak zorundayız. Sitemizden alışveriş yapan tüm müşterilerimiz bu kuralı kabul etmiş sayılır.

Ambalajını Açsanız, Deneseniz de Sorun Olmaz

Yukarıda yer alan 2 TL’lik ücret belki canınızı sıkmış olabilir. Ama size şimdi çok güzel bir uygulamadan bahsedeceğim. Türkiye’de doğrudan satış yapan diğer markaların iade koşullarını incelediğinde paket açılmamış, zarar görmemiş şeklinde bir ibare görürsünüz. Avon’da böyle bir koşul yok, ürünü açsanız da deneseniz de iade edebilirsiniz. Tabii ki denemekten kasıt 1-2 kullanım alınan parfümü yarıya kadar kullanıp da ben memnun kalmadım diyerek iade etmek çok adil olmayacaktır. Belki size saçma gelecek ama parfümü kullandıktan sonra içerisine su enjekte ederek geri gönderen insanlarla karşılaşabiliyoruz.

Değişim Talep Edebilirsiniz

İade imkânı yanı sıra Avon’un değişim fırsatından da yararlanabilirsiniz. Örnek moda ürünleri aldınız ve 30 gün içerisinde beklenmeyen sonuçlarla karşılaştınız. Bu durumda iade yanı sıra değişim olanaklarında da yararlanabilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz ürünleri bize teslim ettiğinizde size 1 hafta içerisinde yenisini teslim ederiz.

Lütfen Dikkat

* Ürün geri gönderme işlemi yaparken diğer siparişlerinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Geri göndereceğiniz ürün size herhangi bir hediye kazandırdıysa hediyesini de iade etmeniz gerekir. Hediyesi geri verilmemesi halinde Avon hediye ücretini almaktadır. Böyle bir ücreti ödememek için lütfen dikkatli olunuz.

* İade etmiş olduğunuz ürünler birlikte size çekiliş kartı vs gelmesi halinde mutlaka onu da gönderiniz.

* Geri gönderdiğiniz ürünlerin ödemesi 7 gün içerisinde elden ya da belirteceğiniz banka hesap numarasına yapılmaktadır. 7 Günlük bekleme süresi Avon’a ulaşan iadelerin kontrolden geçerek onaylanmasını beklemektedir. Onay verilmesi ile birlikte ödemeniz seçtiğiniz yöntemle yapılır. Ya da o ücreti farklı ürünler alarak da kullanabilirsiniz.

Evet, arkadaşlar iade hususunda da aktaracaklarımız bu kadar olup, yukarıda da belirttiğim gibi bu detaylar sitemizden Avon ürünleri alan müşteriler için geçerlidir. Bizim dışımızdaki temsilci ve satış liderinden aldığınız ürünlerin iadesi onlar tarafından yapılması gerekir. Lütfen başka temsilci ve satış liderlerinden aldığınız ürünleri bizim aracılığımız ile geri göndermeye çalışmayınız. Size iptal ve iade konusunda zorluk çıkaran temsilci ve satış liderlerini 0850 221 10 10 numaralı telefondan bildiriniz. Bazı temsilci ve satış lideri arkadaşlar gelirlerinin azalmaması için iade konusunda zorluk çıkarabilir. Onlara Avon’un 40 günlük koşulsuz iade garantisini hatırlatın.

14 Comments

Add a Comment
 1. Üyeligimin iptalini ve siparişlerimi iptal etmek istiyorum

  1. Kübra: İptal işlemleri buradan yapılmadığını yazıda da görmüş olmalısınız. Sipariş iptalini müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz. Temsilcilik iptali içinde 0212 473 12 12 numaralı hatta iptal dilekçesi oluşturarak FAX çekmeniz gerekir.

 2. Merhaba ben temsilciyim ve ilk siparisimi aldım ödemeyi henüz yapmadim bazi ürünleri iade etmek istiyorum iade sırasında odemeyide yapcam ama merak ettiğim iade ettiğim ürünlerin parasını da odicekmiyim yoksa o düşecek mi birde yanında hediye gelen 5 katalog ve bir seyahat boy parfümü de mi göndermem gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim yeni oldugum için pek bilgim yok

  1. Funda: Kataloglar iade edilmiyor. Fakat iade edeceğiniz ürün ile hediye hakkınız kayboluyorsa hediyeyi de göndermeniz gerekir. İade işleme alınması ile birlikte ödemeniz gereken ücretten düşer.

 3. Merhabalar.Avin a yolladigim iade ürünümü iptal etme şansım var mi? İade gerçekleşmesin istiyorum.lütfen bilgi verir misiniz

  1. Gül: Göndermiş olduğunuz ürün işleme alınmadan müşteri hizmetlerini arayarak iadenin işleme alınmamasını isteyebilirsiniz.

 4. merhaba bir faturadan birkaç ürün iadesi yapılınca ürün başına mi 2TL ücret yansıyor.yoksa tek fatura üzerine mi??

  1. Yağmur: İade işleminde ürün değilde koli baz alınır. Koli içerisinden bir ya da birden fazla ürün iade etmen 2 TL ücret alınır. Fakat 2 farklı koli ile geldi ve siz her 2 koliden de ürün iade ederseniz 4 TL bir sonraki siparişte faturaya eklenir.

 5. İyi günler ben avon temsilcisiyim ilk kez sipariş verdim ve urunler beklediğim gibi çıkmadı PTT aracılıgyla aldım kargomu ve ödemeyi henuz yapmadım iade edersem ürünlerin ücretini ödemek zorunda mıyım

  1. Seda: Ödemeler 15 gün içerisinde yapılır. Bu süreçte ürünleri iade edersen iade işleme alınır ve ödenecek faturadan düşülür. Böylece ödemen gereken bir borç kalmaz. Yani herhangi bir ödeme yapman gerekmez.

 6. merhaba ben iade işlemimi yaptım ama sisteme geçtimi geçmedimi göremiyorum yarında fatura ödemem var nereden bilgi alabilirim

  1. Sevilay: 1 Hafa içerisinde cari hesap özeti ve sipariş takibi kısmından görebilirsiniz.

 7. Ben Avondan 1 ürün iade ettim acaba diğer siparişim le gelirmi aynı paraya başka bir ürün yazdım ama

  1. Fatma: İade edilen ürünün ücreti iade edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.