Temsilci Şifreni Oluştur, Değiştir, Unuttuysan Geri Al

Avon Temsilci Şifresi

Bir önceki konumuzda detaylarını görme imkânı bulduğumuz temsilci numarası kadar önemli bir diğer husus ise temsilci şifresi olmaktadır. Siparişlerini hızlı bir şekilde girmek ve takip etmek isteyenler için gerekli olan bu gereksinimi nasıl elde edeceğimizi ve nerede kullanacağımızı görelim.

Oluşturacağımız Şifre Ne İşimize Yarayacak?

Tek amacı Avon temsilci paneline giriş yapmaktır. Bilgisayar ya da akıllı telefonlarda sipariş vermek, siparişin durumunu takip etmek ve kredi kartı ile ödeme yapmak isteyenler için gerekmektedir.  Yani temsilci paneline girdiğinizde size sağlanan her imkânı kolaylıkla kullanabilmek için gereklidir.

Temsilci Şifresi Nasıl Oluşturulur?

Birçok arkadaşımız başvurusunun onaylanması ile birlikte telefonuna gönderilen temsilci numarası gibi şifrenin de gelmesini beklemektedir. Fakat böyle bir şey şuan için mümkün değildir. Çünkü her Avon temsilci şifresi kişinin kendisi tarafından oluşturulması gerekiyor.

Hazırsanız Başlayalım: Evet, arkadaşlar şifremizi oluşturmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklıyoruz. https://www.avon.com.tr/REPSuite/loginMain.page Açılan sayfada sizi temsilci giriş ekranı karşılayacaktır. Sağ kısımda yer alan formda Temsilci Numarası ve Şifre bilgisi istenmektedir. Bizim henüz şifremiz olmadığı için öncelikle formun alt kısmında yer alan Yeni Şifre butonuna tıklıyoruz. Aşağıda yer alan görselde butonu görebilirsiniz.

Avon Temsilci Şifresi

Site Yönetmeliğini Kabul Etmemiz Gerekiyor: Yeni şifre butonuna tıkladığımızda karşımıza site yönetmeliği şeklinde uyulması gereken kuralların yer aldığı bir sayfa çıkacaktır. Çok uzun olmadığı için 2 dakikanızı ayırarak okumalısınız. Sayfanın alt kısmında yer alan butonlardan KABUL EDİYORUM tıklamanız gerekir.

Koşullar

Doğum Tarihi ve Temsilci Numaranızı Giriniz: Site yönetmeliğini okuyup, kabul ettikten sonra karşımıza bizden doğum tarihini (gün, ay, yıl) şeklinde girdikten sonra hemen alt kısmında başvurumuzun onaylanması ile telefonumuza kısa mesajla gönderilen 8 haneli temsilci numaramızı girmemiz gerekir. Hemen alt kısmında iki adet işaretlemeniz gereken kutucuk bulunmaktadır. Kutucuklara tıkladığınızda açılan sayfada yine uyulması gereken kuralları görecekseniz okumanızı öneririm.

Detayları doldur

Şifrenizi Hangi Yoldan Almak İstersiniz? Seçelim 

Gerekli bilgileri girdikten sonra şifreyi nasıl almak istediğinizi seçmelisiniz. Kayıt esnasında verdiğiniz bilgilerde telefon + email bilgisi girdiyseniz şifrenizi telefona kısa mesaj ya da email ile alabilirsiniz. Telefonu seçerek 2-3 dakika içerisinde şifrenizin gelmesini beklemelisiniz.

Avon Temsilci Şifremi Unuttum

En sık yaşanan sorunlardan biri de unutulan şifrelerle alakalı olmaktadır. Bunun çözümü oldukça kolay olup, iki dakika içerisinde hemen yeni bir şifre alabiliriz. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak işleme başlayabiliriz. https://www.avon.com.tr/REPSuite/passwordResetMessage.page?type=forgot&acct= Açılan sayfada sizi şifre hatırlatma sayfasının ilk aşaması olan bilgilendirme yazısı karşılayacaktır. Faydalı bilgilere göz attıktan sonra hemen alt kısmında yer alan DEVAM butonuna tıklayınız. Bilgilendirme yazısında da belirtildiği gibi doğum tarihinizi gün, ay, yıl şeklinde girerek hemen üst kısmında yer alan kutucuğa ise 8 haneli temsilci numaranızı girmeniz gerekir. Bilgileri girdikten sonra İLERİ butonuna tıkladığınızda sistem sizden şifrenizi nasıl almak istediğinize dair seçim yapmanızı isteyecektir. Kayıtlı bilgileriniz arasında telefon + email varsa ikisi arasında seçim yapabilirsiniz. Sadece telefon numaranız varsa bu durumda sadece telefonunuza kısa mesaj olarak 2-3 dakika içinde gelmesi gerekir.

Geçersiz Şifre Hatası Alıyorum

Birçok arkadaşımızın yaşadığı sorun ise gelen şifrenin hatalı olduğu yönündedir. Aslında burada hata biraz bizimle alakalıdır. Avon gönderdiği şifrenin başında A harfi bulunmaktadır. Geri kalan kısmı tamamen rakamlardan oluşmaktadır. Bizler sadece rakamlara odaklandığımız için şifrenin başında yer alan harfi girmiyoruz. Bu nedenle hata ve geçersiz şifre sorunu ile karşı karşıya kalıyoruz.

Temsilci Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Evet, arkadaşlar temsilci paneline girdiğinizde şifrenizi daha akılda kalıcı ama bir o kadar da güvenli bir şifre ile değiştirmek gerekir. Bunun için panele giriş yaptığınızda sayfayı baya bir aşağı kaydırın öyle ki en alt kısmına kadar inmelisiniz. Sağ kısımda Hesap Bakiyem, Sepette Bekleyen Siparişlerim ve Şifremi Değiştir gibi bir bağlantı göreceksiniz. Aşağıda yer alan görselden bakabilirsiniz. Buradan kolaylıkla şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Bilgileri Güncelle

Evet, arkadaşlar temsilci şifresi ile ilgili aktaracaklarımız da bu kadar olup, takıldığınız hususlar olursa aşağıda yer alan form aracılığı ile bizden yardım alabilirsiniz. Şifrenizi güvenli tutmayı unutmayın

12 Comments

Add a Comment
 1. Işıl çelikbilek

  Telefon numaram değişti ve ben giriş yapamıyorum

  1. Işıl: Telefon numaranızın değişmesi giriş yapmanıza engel değildir. Teknik destek almak için 0850 250 28 66 numaralı telefonu aramalısınız.

 2. Şifremi alamıyorum. Yönetmeliği kabul ettim ancak kabul ettim e basınca diğer sayfa açılmıyor. Anlamadım niye

  1. E.A: Farklı bir cihaz ile deneyin. Büyük ihtimalle kullandığınız cihazın Javascript hatası oluşuyor.

 3. merhabalar temsilci numaram var şifre olusturu tikliyirum doğum tarihimi gün ay yıl giriyorum ama on haneli olmalı diyor bir türlü şifre alamadim doğum tarihim 28021984 tsk

  1. İlknur: Gün ve ay arasına nokta koyman gerekir. 28.02.1984 Şeklinde girmen gerekir. Bu şekilde 10 haneli olacaktır.

 4. Iyi akşamlar avona kayıtlı olan hattım kapandı ve temsilci şifremi unuttum yeni şifre alamıyorum çünkü kapanan hattım avon da kayıtlı yeni hattını avona nasıl kayıt ettirebilirim

  1. Merve: 0850 250 28 66 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak yardım alabilirsiniz.

 5. temsilci numaranız geçersiz diyor yardımcı olur musunuz tşk ederim

  1. Buse: Temsilciliğiniz iptal olmuş olabilir. İlk kayıt olduğunuzda hiç sipariş vermemeniz halinde 3 ay içerisinde sistem tarafından iptal edilmektedir. Yeniden kayıt olmanız gerekir. Bu işlem için sitemizi kullanabilirsiniz.

 6. merhabalar telefonuma gelen avon sms duyurularnı iptal etmiştim.şimdi tekrar giriş yapıcam şifremi kabul etmedi yenilemek istiyorum sms alımı devre dışı olduğu için avondan sms gelmiyor.bu sms servisini tekrar nasıl AKTİFLEŞTİREBİLİRİM ?

  1. Arife: Efendim müşteri hizmetlerine ulaşarak aktif ettirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.