Gizlilik politikası

Biz kimiz

Web sitemizin adresi: https://www.bakirkoytemsilcisi.com. Olarak 2017 yılından beri yayın yapmaktadır. Sitenin sorumlusu Avon’dan bağımsız satış lideri Mustafa Gövercin’dir. Hakkında, vizyon, misyon bilgilerine aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://www.bakirkoytemsilcisi.com/hakkinda/

Topladığımız Kişisel Bilgiler ve Toplama Nedenleri

Öncelikle sitemizin hizmet amaçlı kurulduğunu belirtmek istiyorum. Hizmet alanları arasında bilgilendirme, temsilci kaydı ve ürün satışı yer almaktadır. Bu işlemleri yapabilmek için çeşitli sayfa ve formlar kullanıyoruz. Bu formlar aracılığı çeşitli bilgiler talep ediyoruz. Şimdi bu bilgilerin ne olduğu ve nasıl kullandığımıza bakalım.

Avon Sipariş Formu

Sitemizin amaçlarından biri Bakırköy ve çevre ilçelerde yaşayanların kolayca Avon siparişleri verebilmesini sağlamaktır. Bunun için aşağıda yer alan sayfayı ve içerisinde yer alan sipariş formunu kullanıyoruz. https://www.bakirkoytemsilcisi.com/avon-siparis-ver/ Sayfa içerisinde kullandığımız form nCrafts tarafından geliştirilmiş olan FormCraft ile oluşturulmuştur.

Avon siparişi vermek isteyenler için hazırladığımız bu formda müşterilerden ad, soyad ve telefon gibi bilgiler istenmektedir. Bu bilgilerin istenme nedeni siparişlerin arzu edilmesi halinde müşterimizin adresine teslim edilmesi amaçlıdır. Siparişin tamamlanması ile birlikte kayıtlar sistemimizden silinmektedir.

Temsilci Başvuru Formu

Bizler Avon ile ilgili her türlü hizmet ve desteği veriyoruz. Arzu edene ürün desteği, arzu edene kazanç fırsatı sağlıyoruz. Avon ile kazanç sağlamak isteyenlere temsilci olmalarını öneriyoruz. Bunun içinde hazırladığımız bilgilendirme ve başvuru sayfası bulunmaktadır. Aşağıda yer alan bağlantıdan bu sayfaya ulaşabilirsiniz. https://www.bakirkoytemsilcisi.com/avon-temsilci-ol/

18 Yaş üzeri herkese açık olan bu sayfadan Avon temsilci başvurusu yapılabilmektedir. Başvuru yapabilmek için sizlerden ad, soyad, telefon, adres, doğum tarihi gibi bilgiler istenmektedir. Bu bilgilerin istenme nedeni Avon Türkiye’nin kayıt sayfasında kullanma amaçlıdır. Temsilci olmak isteyenlerden ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ise kimlik numarası da istenmektedir. Biz bu bilgiyi temsilci adayı ile iletişime geçtiğimizde istiyoruz.

İstenen tüm bilgiler Avon’un temsilci kayıt sayfasında kullanılmakta ve kayıt işlemi tamamlanması ile birlikte yine sistemimizden silinmektedir.

Yorumlar, Sorular

Sitemizde yer alan yazılar ile Avon hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Yazıların alt kısmında içerik hakkın yorum yapmak ya da soru sormanız için yorum kısmı bulunmaktadır. Burada ad, soyad ya da kullanıcı adı gibi bilgiler yanı sıra E-posta ve İnternet sitesi bilgisini girebilirsiniz.

Bu bilgiler tüm WordPress tabanlı siteler tarafından standart olarak uygulanmaktadır. Bunlara ek olarak ayrıca yorumcunun IP ve tarayıcı bilgisi de kayıt altına alınmaktadır. Bunun nedeni yorumların spam olup olmadığını anlamak içindir. Elde ettiğimiz bilgiler WordPress’in Akismet Anti-Spam eklentisi ile kontrolden geçirilmektedir. Spam olması halinde istenmeyen klasörüne gönderilerek 1 ay sonrasında otomatik olarak silinmektedir.

İletişim formları

Şuan için iletişim formu kullanmıyoruz. İletişim ihtiyacımızı 0534 468 17 43 numaradan arama ve WhatsApp mesajları ile sağlıyoruz. Buradan yaptığınız arama ve yazışmalar ticari amaçla kullanılmaz. Sizlere istenmeyen arama ve mesajlar için kullanılmaz. Sadece bilgilendirme amaçlı rehberimiz de yer almaktadır. Arzu ederseniz kayıtlarımızdan tamamen silinmektedir.

Çerezlerin Kolaylaştırıcı Yönünden Yararlanıyoruz

Sitemizin formlarından yararlandığınız da isim, e-posta gibi bilgiler çerezlerle kayıt edilmektedir. Bunun amacı bir kez daha kullanmak istediğinizde sizlere kolaylık sağlamak içindir. Her seferinde bilgileri girmek zorunda kalmazsınız. Saklanan bu bilgiler aksi belirtilmedikçe 1 yıl saklanmaktadır. İsterseniz tarayıcınızın geçmiş bilgilerinden dilediğiniz zaman silebilirsiniz.

Diğer sitelerden Gömülü İçerik (Videolar) Yer almaktadır

Bilgilendirme kapsamında sitemizde yazılar yanı sıra videolar yer almaktadır. Bizler ve Avon tarafından hazırlanan bu videoların daha iyi görüntü kalitesinde olabilmesi için Youtube ve Dailymotion gibi video sitelerinin alt yapısını kullanıyoruz. Buralara eklediğimiz videolar sitemizde gömülü içerik şeklinde paylaşılmaktadır. Bu tür içerikler diğer sitelerinde sizin hakkınızda bilgi toplaması anlamına gelir. Bu nedenle Youtube gibi sitelerin gizlilik politikası sayfasına bakmanızı öneriyoruz. https://www.youtube.com/intl/tr/about/policies/#community-guidelines

Google Analytics ve Google Search Console Analiz Sistemleri Kullanırız

Sitemizin kullanıcı deneyimini artırmak ve en iyi kaliteye ulaşmak için analizlerden yararlanırız. Bu kapsamda Google Analytics ve Google Search Console kodları yer almaktadır. Bu sistemlerin amacı ziyaretçilerin takibi içindir. Ziyaretçinin giriş sayfası, sitede geçirdiği süre, dolaştığı diğer sayfalar bu şekilde analiz edilmektedir. Elde ettiğimiz bu bilgiler ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için iyileştirme yaparız.

Verinizi kimlerle paylaşıyoruz

Yazının geri kalan kısmında da belirtildiği gibi verilerinizi Avon Türkiye (Avon.com.tr) sitesinde kullanmak üzere istiyoruz. Temsilci olmak isteyenlerden istenen tüm veriler Avon temsilci kayıt sayfasında Avon Türkiye ile paylaşılmaktadır. Bu nedenle Avon gizlilik politikası sayfasına göz atarak bilgi almalısınız. https://kozmetik.avon.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi-ve-basvuru-hakki

Verilerinizi ne kadar süre tutarız

Yazının geride kalan kısmında da belirtildiği gibi Avon temsilci başvurusu ve sipariş işlemleri için elde ettiğimiz bilgiler işlemin tamamlanması ile birlikte kayıtlarımızdan silinmektedir.

Fakat yazılardan birine yorum yapar ya da soru sorarsanız bu veri sitemiz açık olduğu sürece hep yayında kalmaktadır. Tabii ki arzu ederseniz bu veriniz bize bilgi vermek koşulu ile silinmektedir.

İletişim bilgileriniz

Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No:24 Bakırköy İstanbul

0534 468 17 43

Verinizi nasıl koruyoruz

Sitemiz Güzel Hosting tarafından Türkiye lokasyon, yüksek güvenlikli sunucularda barındırılmaktadır. Ayrıca düzenli olarak virüs tarayıcı çalıştırılmakta ve SSL güvenlik sertifikası kullanılmaktadır.